staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
15.-16.1.2011 - Přijď si zavzpomínat k Murzílkovi

(Dazul) Murzílek už dlouho básnil o setkání starých členů Lvíčat u něj na ranči, ale pořád to nějak odkládal. Tu se vymlouval na to, že Kemča musí jet do Japonska, tu na to, že má zase on jakési neodkladné cvičení v Tramtárii atd. Ale stalo se a termín setkání byl konečně na světě.


Den dopředu jsem vyzvídal, kdo přislíbil účast, ale Murzílek toho moc nevěděl, jen naznačoval cosi o tom, že se na setkání chystají i holky z 1.dívčího - Ještěrek. A že jich možná bude víc než nás. Oba jsme si vzpoměli na úsměvné úsloví, kterým naši hoši před dvaceti lety holky z Ještěrek častovali - "Ještěrky - vtěrky". Ale upřímně - mnohý z tehdejších členů oddílu má za ženu členku Ještěrek a i když jsme si z jejich avízované větší účasti dělali srandu, vůbec nám to nevadilo, ba naopak.

A tak jsme v sobotu po obědě s Irčou dorazili do Černého (jak Jitmelka později trefně nazvala - "Ranch in the Black Valley"). Tam už byl Kemílek s Jerry a jeji dětma, Pepína, Murzílek a jeho syn. To už nás je devět a tak jdeme dostavět týpko, které Murzil s Kemčou rozestavěli. Murzílek několikrát vysvětluje malému Jurovi, že přesně v takovémto stanu spával se strýcem Kemílkem atd. Učili jsme synky řezat provázek sekerou, zapínat týpí vlastnoručně varobenými kolíky - prostě samé pro život nezbytné dovednosti :-)

Za nějaký čas dorazil Miky s Gapou a jejich dětma, Smíšek s dcerou a Jitmelka. Tak to už nás je 17 :-)  Převaha Ještěrek se potvrdila.

Rozděláváme v týpku oheň a vzpomínáme na jednu z odlišností mezi Lvíčata a Ještěrkami. U nás se říkalo "na kolik sirek jsi rozdělal oheň", kdežto u Ještěrek se vysvětlovalo "na kolik svíček se oheń podařilo rozdělat". Vzpomínáme na starou pravdu, že kouř v týpku nesmrdí, ale voní.


Povídalo se, jedlo a pilo, sledovaly se oddílové záznamy z Tábora 12 týpí i jiné prehistorické videozáběry. A taky jsme pouštěli thajský lampión, který Kemča s sebou přivezl - na vlastní oči jsem to viděl prvně a tak jsem si to náležite vychutnal.

S některými lidmi jsem měl možnost se potkat a popovídat si po více než dvou letech. Dnes jsem je mohl poslouchat a povídat si s nimi až do brzského rána :-)

Už se těšm jak budu dávat dohromady krátký film z téhle povedené akce. A taky se možná donutím, abych dodělal a nakopíroval DVD s odílovými filmy nebo dosázel "knížku" - povídání o oddíle :-) Třeba na dalším setkání (které Murzílek určitě zorganizuje), ostatní něčím takovým překvapím.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek