staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
19.11.2010 - Mladá vína - tradiční akce OS Tůlavé papuče

(Dazul) Každoročně pořádají Tůlavé papuče akci "Mladá vína". Jak název napovídá, je to příležitost se společně sejít a ochutnat rozmanité značky prvních letošních vín - svatomartinských a božolé.

Tradičně jsme také zváni a jako vždy se s radostí účastníme :-) Na této akci Papuče chytře vybírají i členský příspěvek na další rok. Naštěstí jsem Murzílkovi stihl vysvětlit, že jeho 350 Kč příjde ne do 36.OS Tůlavé papuče, ale do 6.OS Oldskauti.cz :-) :-)  :-)

Mimo povedených vín - vždy bylo profesionálně provedeno představení značky, která se rozlévala - byl největší atrakcí měsíční Vítek, kterého s sebou Klamerka s Hanýskem vzali. Ten moc místa nezabíral a neustále se houpal na jiných rukou.


Také se tradičně promítalo - něco z našeho DVD č.120 (sestřihy z podzimních akcí) a fotky z akcí Tůlavých papučí (červencové Choče, ...). Velmi příjemně mne překvapila debata, respektive její výsledek, ohledně toho, zda vůbec má smysl Tůlavé papuče i po cca pěti letech dále udržovat při životě a formálně je registrovat. Neformálně se i tak pořád něco děje.  Asi nejtrefněji to formuloval Svišť, který pronesl hezkou glosu o vlivu stáří vlastních dětí na činnost oldskautů. Hanýsek nejen z pozice stávajícího vůdce střediska vysvětlil i symboliku formální existence oldskautů pro ostatní oddíly střediska atd. Přiznám se, že nevím kolik bylo zúčastněných, ale žádný z názorů mi nepřipadal jako ten, který by úvodní provokativní zpochybnění potvrzoval. Někdo prostě občas z vozu vyskočí a po čase opět přirozeně naskočí zpět. :-)

Jakmile jsme dochutnali všechny vzorky (odhadem kolem 21:30), přivolali jsme si našeho taxíka Páju (má už druhý měsíc řidičák) a nechali se jako panstvo odvézt domu :-)

Velmi hezky tuto akci zaznamenal Pajtáš na papučářském webu -  zde >>>

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek