staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
6.11.2010 - Martinské Hole na horském kole II.

(Luďa) Dne 5.11 2010 jsme se dozvěděli z našeho utajované zdroje o možném teroristickém útoku na město Vsetín ze směru "Slovensko". Ihned  6.listopadu v brzkých ranních hodinách byla vyslána speciální protiteroristická  skupina ve složení Dazul, Luďa, Pipa, Elen a Jura aby zaujala dělostřelecké postavení  v oblasti Martin v sedle pod  Minčolem.

Vsetínské středisko skautů skupinu vybavilo dělem z roku 1943 jelikož nová děla vzhledem k neprůhlednému výběrovému řízení doposud nebyla Kateřinické ŠESTCE dodána a starší tanky vzor 72 do horského terénu nejsou vhodné.

Skupina svůj úkol přes značné převýšení splnila a dělo do sedla umístila a to tak, že teroristům zasadí ránu když  toto nebude čekat - tzn. zezadu.

Po aretaci děla skupina sjela směr Martin k dalšímu  plnění svých povinností a dále pak po vlastní  ose  zpět na velitelství do Kateřinic.

Rozvracet republiku si nedáme !

(klikni na fotku a podívej se na celou fotogalerii z této akce) 

(JIrka - Dick) Martinské hole - Již podruhé jsme vyrazili na tuto milou vcelku nenáročnou hřebenovku jihozápadní části Malé Fatry. Akce se stává tradiční jako poslední cykloakce ve vyšších horách. Tentokráte vyrazilo jen jedno auto a pět cyklistů - Dazul, Pípa Luďa a jeho žena a já. Vyjeli jsme po horské cestě až do lyžařského areálu Martinských holí a Luďu poslali s autem dolů zaparkovat ke hřbitovu s tím, že stopem vyjede zpět nahoru ( jinak by šel pěšky ca 1,5-2 hod). My mezitím čekali u horské chaty ve vcelku čerstvém větru, jelikož Pípa zjistil, že dveře jsou zamčeny a hospoda zavřená. Asi po patnácti minutách dorazili nějací turisti. Udělali jsme ze sebe chytré Moraváky a řekli jim, že je zavřeno i když už mají mít otevřeno. "Naozaj" ? odpověděli a zkusili dveře - bylo otevřeno. Pípo, Pípo ...
Dali jsme si polévku a někteří kafe a v tom už přijel Luďa s lesákem autem a tak jsme dojedli, dopili a vyrazili k vysílači na hlavní hřeben. Zde jsem zavelel jet zkratkou, protože to mapa KST jasně doporučovala - bylo to delší zato tam byla horší cesta - vlastně žádná. Prošli jsme se s koly nádhernou horskou krajinou a všem se nám to líbilo - hlavně Dazulovi. Po těchto drobných peripetiích jsme se dostali na červenou hřebenovou značku a vesele svištěli směr Minčol. Na Minčolu jsme se dlouho nezdržovali dík svižnému větru i když výhledy byly pěkné a sjeli k dělu, které do sedla pod Minčolem vysmýkali za SNP. Všichni už víme, odkud vznikla průpovídka, že "soudruh Šverma byl jak dělo". Na dělu je mimo jiné vyryto: "Na pamiatku slovenských vojakov v boji proti německým fašistom". Slova slovenských a německých byla začmárána. Tak nevím.

A pak už následoval jen "downhill" ke svážné cestě, kde jsme z mapy zjistil, že tato cesta traverzuje celý masiv Martinských holí až ku hřbitovu, kde jsme měli auto. Nádherných 12 km mírného sjezdu krásné krajině s výhledy na Malý fatranský Kriváň a Suchý jsme zakončili přímo u auta, při cestě zpátky nakoupili ovčího sýra a zhůru k domovu.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek