staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
5.10.2010 - na družinovce Šneků dokončujeme plot

(Dazul) Zdendáš slíbil, že zařadí na program své družiny práci na dokončení oplocení parkoviště a plotu kolem cesty v areálu DBCB. Už před pár týdny Šneci natřeli dovezené dřevěné půlkuláče a čekalo se na vhodný čas, kdy se začne vyměřovat, vrtat, zahlubovat, šroubovat, řezat, ....

Domluvili jsme se, že jim před družinovkou dovezu pár beden s nářadím a prodlužovačkami, aby se práce zadařila a svižně ubývala. Přibral jsem i křoviňák, abychom mohli vyžnout trávu alespoň kolem plotu - lépe to vypadá a taky se na vysečené ploše lépe hledá odložené nářadí ... :-)


Dnešní úterní družinovka Šneků nebyla z nejpočetnějších - dorazil rádce Zdendáš a podrádce Lukáš. Ferda je po operaci slepého střeva (ale už prý aspoň lépe vidí), Tomáš to prý vyhodnotil, že se mu asi nechce, ostatní dva nováčkové prý ještě nenašli ke klubovně cestu. Rozjezd oddílového roku šel ztuha před třiceti roky, když jsem vedl družinu Bobrů a stejně ztuha jde i dnes :-)


Práce nám šla velmi dobře - žádné prostoje a protože se ogaři "nezdržovali" žádnou jinou družinovou činností, pracovali jsme jen na dokončení oplocení, vyžnutí trávy, opravení horního dílu brány a uklizení beden z natírání. Za šera bylo hotovo.

Zbývající "kosmetická" část práce je na cérkách z družiny Žab - rádkyně Kája ví, kde najde barvu :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek