staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
31.8.2010 - oldskauti pro DBCB

(Dazul) I přes letošní prázdniny byla "stopa" oldskautské činnosti v DBCB (Dětském bezbariérovém centru Březiny) vidět. Od stěhování věcí na tábor ŠESTKY i navážení věcí zpět, úklid podsad po světluškovském táboře, uskladnění střediskové plachetnice "La Vor" i práce na plůtku kolem parkoviště.

Do toho ještě vstoupila avizovaná kontrola FÚ na projekt SROP 3.1 (stavba DBCB), která ač se to leckomu nemusí zdát, zabírá hodně času a energie. V hlavě to šrotuje, zda je za tím jen náhoda, splnění výhružek zájemce o koupi pozemků našeho střediska či obyčejné udání "všech dobrých křesťanů".

Nebylo by správné zapomenout taky kontrolu Stavebního úřadu Vsetín (na udání "všech dobrých křesťanů"), která prověřovala zda je DBCB užíváno v souladu s tím, jak byly v roce 2006 zkolaudovány. Za touto aktivitou, připomínající doby kdy zde vládla jedna strana a její přisluhovači, se ve skutečnosti skrývala prozaická věc - pobyt občanů rómského etnika v DBCB. Pokoušeli jsme se vysvětlit kontrole i zástupcům ze sociální komise OÚ Kateřinice, že slovo "bezbariérové" v názvu DBCB znamená, že se snažíme odbourat bariéry i mezi etniky.


Nejhezčí aktivita ale byla v dokončení plůtku kolem parkoviště. Ani komplikace v tom, že část materiálu na plot účastníci tábora (Hnutí Duha ?) v DBCB asi spálili, nezabránila tomu, abychom pokračovali. Nyní je vše připraveno tak, aby družina ŠNEKŮ dokázala v rámci svých družinových aktivit plot samostatně dokončit :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek