staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
23.-24.7.2010 - pomáhali jsme odvážet vybavení tábora ŠESTKY

(Dazul) Už několik měsíců před táborem jsem slíbil Fialce, že zajistím i odvoz "tábora" do klubovny. Sliby se mají plnit nejen o vánocích :-) a tak jsem (a rád) vyrazil po práci s firemní dodávkou směrem k Vojenskému výcvikovému prostoru Libavá.

Cestou na tábor ŠESTKY jsem se zastavil na táboře 1.smečky Vlčat a 1.chlapeckého oddílu na břehu přehrady Slezká Harta. Byl jsem zde i minulý týden, kdy jsem na jejich tábor dopravoval střediskovou plachetnici vourien "La Vor". Moc hezky jsem si na poškozené lodi zaplachtil. Hanýsek hlásil, že si nechali dopravit meteriál na opravu a za pomocí profesionála "La Vor" opravili. A tak jsem přijel otestovat, zda je opraven dobře :-). Celou dobu nepršelo, až když jsem přijel do Leskovce nad Moravicí, spustil se šílený liják. Chtěl jsem to otočit a jet na tábořiště ŠESTKY, ale dorazil jsem alespoň Hanýska pozdravit.

 Jejich tábor je v půli svého trvání - vládla tu poklidná pohoda. A přestalo pršet. A taky začalo foukat :-) Hanýsek mi pomohl nastrojit "La Vor" a já vyplul k druhému břehu. Přiznám se, že jsem nečekal tak hezké povětrnostní podmínky.

Vyzkoušel jsem si i surf, který vlčata dostala darem před táborem. Upřímně - vůbec mi to nešlo. Surf, který má darem od Čitina taťky ŠESTKA, je o poznání lepší a troufám si říct, že bych na ně skutečně surfoval.  

Ještě jsem si zaplaval, počkal na Pajtáša až se sbalí a společně jsme vyrazili k tábořišti ŠESTKY. Vzali jsme to z Čermné přes vojenský prostor - k Odře, Barnovu a pak na tábořiště.

Na tábořišti jsme společnými silami naložili připravené kola a zbývající prostor jsme zaplnili stanovýma celtama, oddílovým sufrem, krokvema na podsady, várnicema a hrncema, které už nebudou na táboře zapotřebí.

Těsně před setmění jsme s Pajtášem vyrazili přes brod do Heřmánek, Oder, směrem k domovu. V Březinách nám pomohl vykládat Pája s Tomášem B. Situaci nám trochu zkomplikovaly nedobře složené podsady z tábora světlušek. Pak jsem ještě Pajtáša odvezl na Vsetína domů jsem se vrátil chvíli po půlnoci. Měl jsem pocit "spravedlivé únavy".

V sobotu ráno jsem vyrazil na tábořiště znovu - odvážel jsem auto plně naložené mokrýma podsadama. Nenaložili jsme je všechny, ale zdá se, že bude stačit už jen jedna nakládka zbytku vybavení tábora. Klíště a Martin jedou se mnou. Stavujeme se pro Páju a Tomáše B.  a společně skládáme svižně všechny podsady k předchozí vykládce ze zpáteční cesty na začátku tábora.

Zpět na tábořišti jsme kolem 15:30. Pomalu nakládáme zbytek podsad, kamna, zbývající vybavení tábora a bágly táborníků. Fialka pak ukončuje pobyt na tábořišti slavnostním nástupem bez krojů, spuštěním státní vlajky a společným odnesením stožáru k tyčím na týpko.


Poslední várku vybavení tábora odvážím společně se Zdendášem a Ferdou. Opět se stavujeme po Páju a Tomáše, aby nám pomohli vyložit plně naloženou dodávku. Musíme vybavení nosit z parkoviště v rukách do klubovny (nejsme přece jako "březiňáci" kteří auty jezdí přes louku až ke srubu, a kdyby mohli, zajeli by i dovnitř). Jde to pomalu, ale jde to.

Pak zajíždím kolem nádrže ke kůlně a vykládáme hangár, tyče a posledních 9 dílů podsad. To už je tady zbytek tábora, který se dopravil autama a mikrobusem. Do práce se zapojují všichni.


Už se začíná stmívat, když je vše složeno. Tábor jde spát do klubovna, aby ráno řádně uklidil vše, co se z tábora dovezlo a pak slavnostně ukončil tábor 2010. Moje mise ale už skončila, loučím se a odjíždím domů. 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek