staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
30.6.2010 - mini předtáborová výprava

(Dazul) Tradiční předtáborová výprava byla naplánována o víkendu, vše bylo připraveno - zajištěná dodávka na odvoz podsad, křoviňáky na sečení louky, motorová pila na dřevo, lisi na práci. Ale vojáci na poslední chvíli výpravu nepovolili. Slovy klasika - může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat :-(

 A tak jsme vyrazili ve všední den - středu. První skupinka jela se mnou - Pája, Zdendáš, Denis a Kája. Druhá vyrazila o 4 hodiny později s Fialkou, jak skončila na brigádě - Čikita, Leňa a Ferda.  


Přestože na víkend byla dodávka ve 100% stavu, v úterý večer se do ní podařilo řidiči v naší firmě načerpat místo nafty benzin a tak byla v době našeho odjezdu na tábořiště ještě nepojízdná. Problémy je potřeba řešit a tak jsem sáhl po náhradním řešení - za osobák Ford Galaxy připojíme vozík a na něm podsady odvozíme. Nepojedeme sice 1x jak jsem plánoval s dodávkou IVECO, ale 5x. Přeprava podsad potrvá tedy minimálně o 5-6 hodin déle, ale přece to  nevzdáme.  Nicméně povolení od vojáků pro vjezd do VVP bylo vystaveno na dodávku IVECO a ne na osobák FORD :-(

Vyřízení změny povolení jsme nechali na Fialce a makali jsme na tábořišti. Zbytky Šesté žací perutě - Zdendáš a Vápno - se chopili křoviňáků a makali jako diví. My ostatní jsme vyrazili pro podsady na tábořiště 1.CH. Pája řídil (nejezdil po veřejné komunikaci) a tak jsme jeli svižně :-)

Podsady sice byly na svém místě, ale nebyly všechny. Tedy především nebyly všechny krokve. A taky někdo čornul plachtu, kterou jsme měli podsady přikryté. Na přívěsný vozík jsme naložili 3 kompletní podsady, dobře je přitáhli silnými upínacími popruhy. A vyrazili jsme zpět na naše tábořiště. Jedna takováto jízda trvala hodinku. A těch jízd jsme ukutečnili pět.

Mezitím jsme s Pájou vyměřovali táborový kruh - bránu a 13 stanů. Zatloukali jsme kolíky a dost jsme se při tom natrápili. Pája zapomně vzí kladívko a sekeru, takže jsme si museli pomoct vhodným polenem, které nahrazovalo palici.

Makali jsme až do setmění - já osobně jsem toho měl plné kecky. Zatím co cestou zpět ostatní v autě podřimovali, já musel, bohužel, řídit. Ani oka jsem při tom nezamhouřil :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16:07 volá Irča - před chvílí ji volala Bob a oznámila jí, že o půl jedné porodila třetího potomka.

19:18 přichází SMS od Pípy - "Tak trochu lvíče, nesuňáček a taky šestkař - tak to jsem já. Jmenuji se Michal a narodil jsem se dnes ve 12:23 a vážím 4 kg. Maminka Bobinka a já jsme v pořádku. Bobinka a Pípa"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek