staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
29.6.2010 - Sváteční polétání na Javorovém u Třince

(Dazul) Po neúspěšném nedělním pokusu o slet z Velkého Javorníku, mne vylákal Zdena Kubík na úterní odpolední polétání na Javorovém u Třince. Přibral mne kolem 14:00 z Valmezu. V autě se musela jeho žena Inka vměstnat s oběma padáky a dvěma psy. Pětiměšíční štěně se jmenuje Spídy - pojmenovala jej tak Zdeňkova dcera.

V 15:00 jsme už stáli frontu na sedačkovou lanovku, abychom se i padáky vyvezli nahoru na Javorový. Foukal skoro sever o rychlosti cca 3 m/s - takřka ideální stav. Však už taky bylo ve vzduchu najednou i 20 padáčků.

Vrchol Javorového je v 945 m.n.m. a přistávačka je ve 430 m.n.m. Na satelitní fotce jsou vidět padáčky na startovačce i ve zduchu nad lesem :-)


Na louce už byl nějaký paraglide kurs, ale přesto jsme na start nečekali moc dlouho. Odstartoval jsem asi 30 vteřin před Zdeňou (a on pak přistál asi 30 minu po mně). Start se povedl téměř ukázkově. Byl to zvláštní pocit - startoval jsem tu naposledy v roce 1997 a mám zafixované, že u přistávačky jsou dráty vysokého napětí, takže jsem měl i tehdy takové zvláštní pocity.

Po startu jsem to točil doprava nad žleb, kde by to mělo nosit. A taky, že nosilo - za chvilku jsem byl 55 metrů nad kopcem. Na vlastní oči jsem si jej mohl takto prohlédnout prvně - před 13 lety jsem nic nenastoupal. Vozil jsem se v téhle výšce pár minut sem, tam a dával si pozor, aby mne to nezafouklo za hřeben. Speed se mi za letu dost špatně nasazuje a tak létám téměř pořád bez něj. V případě, že by mne to začalo zanášet za vrchol, asi bych se bez speedu se svým stařičkým Jointem neprosadil. Proto jsem si raděj držel od hřebene pár set metrů odstup.

 

Vyzkoušel jsem si vyletět trochu dál od kopce směrem k Třinci - okamžitě jsem ztrácel výšku a v místech, kde to nosilo, to bylo na můj vkus moc hravé. Navíc jsem ztratil Zdenka z dohledu a už jsem se jej ani nepokoušel najít. U kopce, pár minut po startu jsme se v dostatečné  vzdálenosti párkrát minuli - chvíli jsem byl nad ním, pak více chvil pod ním :-)

Tady nahoře vždycky ztratím pojem o čase. Ač se snažím být maximálně vklidu, uvnitř hladina adrenalinu o poznání stoupne. Za letu to moc nevnímám, ale po přistání ten pocit příjde - najednou cítím, že adrenalin tu byl a odeznívá. Asi jsem si na malé množství adrenalinu navykl a k životu jej potřebuji.

Dneska jsem stihnul lety dva - poslední lanovkou v 17:00 jsem se za 50 Kč nechal vyvézt ještě jednou nahoru. V cca 18:05 jsem už dole balil padák.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek