staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
16.2.2010 - noční běžky a neb z práce domů netradičně

(Dazul) Přes léto jsem zpravidla aspoň 1x týdně jezdil do práce i z práce (Kateřinice - Valašské Meziříčí) na kole. Ale samozřejmě, že ne po asfaltu, ale přes kopce, po polňačkách, lesních cestičkách i vlastních vyježděných pěšinkách. A tak už vím, že do práce mi to trvá svižným tempem cca hodinu (nejlepší čas 62 minut) a z práce o čtvrt hodinky déle (nejlepší čas 1:15).

Když se na podzim začalo dříve stmívat, přestal jsem jezdit. Ale na letošní K2 jsem byl Maťou ujištěný, že on jezdí na kole i na běžkách zásadně v noci při čelovce, protože jindy než večer to nestíhá. Něco na tom je. Byl jsem nahlodán a začal se pídit po dobré čelovce, protože ta, kterou jsem si koupil ve Vídni v roce 1991 už dosluhuje, ač je značky Petzl :-) Několik večerů jsem věnoval výběru vhodného typu čelovky na internetu a váhal mezi tím dělem, které na K2 předvedl Maťa a něčím lehčím a skladnějším.

Zvítězila moje zdechlost a šel jsem do čelovky PETZL TIKKA XP2 - je malá (88 g včetně 3 baterek), skladná (žádné další dráty - vše je vé svítilně) a jenoduchá (žádný příčný uchycovací popruh, ale jen jednoduchá čelenka). A když už jsem do ní vrazil tolik peněz, nezbývalo než ji odzkoušet v praxi.

A tak jsem v úterý večer skončil v práci dřív a už v 18:05 byl na cestě směrem k nádraží - čelovku v kapse, běžky v ruce a v břiše nutkavý pocit hladu. Malé zdržení v Kauflandu na koupení pečiva a pak pokračuju směr Poličná. V klidu pojídám pečivo a pomaličku stoupám po cestě směr Píšková. 19:30 mám za sebou aspoň 5 km stoulání a jsem na prvním vrcholku u Píškové. Z termosky nalévám horký nápoj, nasazuju čelovku a běžky. Ještě že tuhle lesní cestu krásně prohrnuli, nedokážu si představit, jak dlouho bych to šel, kdybych si ještě navíc prošlapával cestu.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě čelovku nerozsvěcuju - sníh krásně odráží zbytky světla ze zimní noční oblohy. Měsíc začal dorůstat a úzký srpek vypadá trochu komicky. Snad proto, že v pravé části oblohy je jediným jasným bodem. Na levé straně oblohy dominuje Orion a tři hvězdy v jeho pásu. Orion je moje nejoblíbenější souhvězdí - asi proto, že jej vždycky a rychle poznám :-)

První malá sjezd od Píškové směrem k Oznickým pasekám. Cesta je tu pořád prohrnutá. Sníh hezky křupe, větve smrků mají přeliv alá mrazík. Nádhera. Rozsvěcuju čelovku. Rázem je po nádheře. Vidím sice krásně pod nohy a jízda je bezpečnější, ale to kouzlo je pryč. Připadá mi to divné, ale mám pocit, jako bych svým světlem narušil i ticho, které jsem ještě před okamžikem tak intenzivně vnímal.

Je pár minut před 21:00 a Irča mi otevíra doma dveře. Takže mi to prvně z práce domů na běžkách trvalo zhruba 3 hodiny. 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek